ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4748311
*
nr 474 8311
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 130
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2007
kl 16:59:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 21:57:31
1
100 kr
17/6 20:36:37
2
300 kr
18/6 14:30:04
3
200 kr
18/6 14:32:33
3
300 kr
18/6 14:54:45
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 474 8311
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 130
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 21:57:31 | 1 | 100 kr |
17/6 20:36:37 | 2 | 300 kr |
18/6 14:30:04 | 3 | 200 kr |
18/6 14:32:33 | 3 | 300 kr |
18/6 14:54:45 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27